Dzieci stoją
fryzjer

26 lutego w grupie ” Tygryski” odwiedziły nas prawdziwe fryzjerki. Postanowiły pokazać dzieciom swoją pracę. Panie przyniosły duży kufer, a w nim wszystko, czego potrzebuje fryzjer: nożyczki, grzebień, wałki, prostownicę, suszarkę, lokówkę, piankę do włosów, lakier, oraz paletę kolorów farb do włosów i sprzęt potrzebny do jej nałożenia.

Panie fryzjerki postanowiły pokazać dzieciom, jak pracują. Opowiedziały dzieciom o swojej pracy i zadaniach jakie wykonuje fryzjer. Zaprezentowały także swoje umiejętności czesząc chętne dzieci – dziewczynkom zakręcając loki, prostując włosy. Chętni chłopcy natomiast wrócili do swoich domów z włosami “postawionymi na żel”.

Wszyscy bardzo chętnie wczuwali się w rolę modela / modelki.

Dla przedszkolaków była to bardzo ważna i cenna lekcja, gdyż miały okazję podpatrzeć trudną, wymagającą precyzji i cierpliwości pracę fryzjerki.